1190-2286-ico-wu.jpg

Wszystko o potencji

Young happy couple in bed

Twoje zdrowie erotyczne

Dowiedz się, w jaki sposób hormony wpływają na twoje samopoczucie seksualne oraz czym się charakteryzuje męska menopauza. Zobacz jak dbać o swoje jądra, gdyż odpowiednia troska im poświęcona zapewni ci zdrowie i krzepę seksualną na długi czas.

Testosteron nadzoruje

Najważniejsze zmiany, przez jakie przechodzi twoje ciało, wywoływane są przez testosteron i zmiany jego ilości w ciągu życia.

Na początku w wieku płodowym

Metoda wiązania się chromosomów płci w pary determinuje, czy człowiek rodzi się jako chłopiec lub jako viagra dziewczynka. Płód posiadający chromosomy XX jest płci żeńskiej, natomiast płód z jednym chromosomem X i jednym chromosomem Y – narodzi się płci męskiej. Jeżeli embrion jest płci męskiej, wtedy chromosom Y wchodzi do akcji w około 6-8 tygodniu od zapłodnienia i inicjuje tworzenie się jąder. Te kształtujące się w płodzie jądra rozpoczynają wytwarzanie testosteronu, który umożliwia powstanie członka oraz moszny.

Pokwitanie

U chłopców pokwitanie to czas, w którym zachodzi rozkwit drugo- i trzeciorzędowych cech płciowych, który rozpoczyna się między dwunastym a piętnastym rokiem życia. Okres dojrzewania płciowego trwa cztery lata. Dwa hormony, czyli hormon folikulotropowy (FSH) oraz hormon luteinizujący (LH) budzą produkcję testosteronu w jądrach. Nagłe podniesienie poziomu testosteronu wywołuje różne zmiany w wyglądzie i zachowaniu chłopca, który nareszcie staje się mężczyzną.

Wiek dojrzały
W okresie, kiedy mężczyzna przechodzi przez okres dojrzałości, nieustannie trwa produkcja nasienia w jądrach. Jest to efekt działania testosteronu. Innym skutkiem pracy testosteronu jest pojawienie się włosów w kilku częściach ciała. Testosteron normuje też m.in. poziom popędu seksualnego i temperament mężczyzny
wiecej informacji tutaj tania kamagra

Dodaj komentarz